Beşiktaş’ta Negredo, 1,1 milyon Euro Alacağından Vazgeç

29 Sep 2018 11:42
Tags

Back to list of posts

Sözleşmesi karşılıklı fesh edilen İspanyol golcü 1,1 milyon euroluk alacağını bıraktı. Kartal, 33 yaşındaki oyuncuya ödeyeceği 4 milyon 350 bin eurodan da kurtuldu. Beşiktaş’ta Alvaro Negredo defteri resmen kapandı. Siyah-beyazlı kulüp, Birleşik Arap Emirlikleri ekibi Al Nasr’la anlaşan ve önceki gün izinsiz olarak Dubai’ye giden 33 yaşındaki İspanyol golcünün sözleşmesini karşılıklı anlaşmayla fesh etti.

BJK haber - Kartal’a 2017-18 sezonunun başında 2,5 milyon euro bonservis bedeliyle Valencia’dan transfer olan Negredo ile senelik 4 milyon 350 bin euro garanti ücret karşılığında 2+1 yıllık sözleşme yapılmıştı. Yüksek maaşına karşılık performansıyla beklentileri tam olarak karşılayamayan deneyimli oyuncunun, Al Nasr’a gitmek için 1,1 milyon euro tutarındaki 2,5 aylık alacağından vazgeçtiği belirlendi. [https://www.besiktashaberi.com/ BJK haber leri] Negredo’ya içinde bulunduğumuz sezon için 4 milyon 350 bin euro ödemekten kurtulan Beşiktaş, İspanyol golcünün menajerlik ücretini de Al Nasr’a yükledi. Siyah-beyazlı kulüp bu operasyon neticesinde toplamda yaklaşık 6,5 milyon euroluk (48 milyon lira) yükümlülükten kurtulmuş oldu. Beşiktaş’ın böylece yıllık maaş bütçesi konusunda da elinin bir hayli rahatladığı aktarıldı. 2 yıl için 8 milyon Al Nasr’la 2 yıllık anlaşma sağlayan Alvaro Negredo toplamda 8 milyon euro garanti ücret kazanacak. Birleşik Arap Emirlikleri ekibi, 33 yaşındaki İspanyol oyuncuya bu sezon 4,5 milyon euro, önümüzdeki sezon için ise 3,5 milyon euro ödeyecek. Haber Kaynağı: Milliyet

Beşiktaş, Negredo'yu göndererek doğru yaptı

Beşiktaş'ın efsane kaptanlarından Sanlı Sarıalioğlu, Siyah Beyazlıların gündemini HABER1903'e değerlendirdi.

ÜLKEMİZDE TRANSFERLER İYİCE ZORLAŞTI

Türkiye'de transferlerin zorlaştığını söyleyen Sarıalioğlu; "Ülkemizde artık transferler iyice zorlaştı. Döviz aldı başını gidiyor. Bu yönden baktığımızda Negredo'nun maliyetinide düşünürsek 7.5 milyon civarında bir para Beşiktaş'ın kasasında kalacak. Galatasaray nasıl Gomis'i sattıysa, Beşiktaş'ta ayakta kalabilmek için bu tip de satışlar yapmak zorunda. Şuana kadar Beşiktaş'tan yapılmış resmi bir açıklama yok. Bizler olasılıklar üzerine konuşuyoruz. Negredo iyi futbolcu. Büyük başarılara imza attı. Beşiktaş'ta geçen sezon hiç bir şey yapmadı. Negredo bir Gomis değil. Gomis geçen sezon daha ağır bastı. Bu nedenle Beşiktaş doğruyu yaptı. Devre arasında iyi bir santrafor alınacaktır. Şimdi Larin ve Love ile mücadelesini sürdürecektir. Taraftara büyük görev düşüyor. Oyuncuları ıslıklamak her futbolcuyu öldürür, kulübede büyük zararlar getirir." dedi.

20170913_2_25723086_25833750_Web-1.jpg

BEŞİKTAŞ BU MAÇTA GALİBİYETE KOLAY ULAŞACAKTIR

Beşiktaş'ın bu maçta galibiyete kolay ulaşacağını söyleyen Sarıalioğlu; "Beşiktaş kendi sahasında oynadığı maçlarda 3 puan için oynamak zorunda. Baktığımız zaman Beşiktaş, Sarpsborg'dan daha iyi bir kadroya sahip. Beşiktaş'ın bu maçta galibiyete kolay ulaşacaktır." dedi.

-BEŞİKTAŞ OTURMUŞ BİR KADROYA SAHİP-

Beşiktaş'ın oturmuş bir kadroya sahip olduğunu vurgulayan Sarıalioğlu; "Fenerbahçe'de pek çok yeni oyuncu var. Beşiktaş'ın oturmuş bir kadrosu var. Beşiktaş'ın bu avantajı var. Derbiler her zaman zor geçer. Fenerbahçe'nin de Beşiktaş kadar şansı var. Ortada geçecek bir karşılaşma olacağını düşünüyorum." Besiktashaberi.com

Comments: 0

Add a New Comment

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License